Kopernik

SPRAWOZDANIE Z PROGRAMU "SZKOŁA PRZYJACIÓŁ KOPERNIKA"

Od 1 października 2022 roku do 15 marca 2023 roku nasza Szkoła realizowała program „Szkoła Przyjaciół Kopernika” w ramach 550 rocznicy urodzin Patrona Szkoły. Organizatorami Programu są: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Szkoła Podstawowa nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.
    Celem Programu było: upowszechnienie wiedzy na temat życia i działalności Mikołaja Kopernika w kraju i poza jego granicami, kształtowanie postaw patriotycznych oraz obywatelskich, upowszechnianie innowacyjnych metod nauczania i wspieranie nauczycieli w stosowaniu tych metod w praktyce, promowanie mądrego i przemyślanego wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych, rozwijanie w uczniach: zaangażowania i poczucia możliwości wpływania na rzeczywistość, kreatywności, umiejętności współpracy, komunikacji i ciekawej prezentacji efektów pracy, umiejętności wyszukiwania informacji i ich przedstawiania, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, umiejętności weryfikowania źródeł, dzielenia się wiedzą i tworzenia otwartych zasobów edukacyjnych.

Zrealizowaliśmy pięć zadań obowiązkowych:

a. Dwie lekcje z Kopernikiem - przygotowanie i przeprowadzenie lekcji przez p. Katarzynę Jarząbkiewicz i p. Annę Dobrzyńską, podczas których zaprezentowana została postać, działalność i osiągnięcia Mikołaja Kopernika.

b. Film propagujący postać i osiągnięcia Mikołaja Kopernika – przygotowanie: p. Anna Dziskowska-Kobus i p. Sylwia Bełz.

c. Grę planszową „Kosmiczna podróż” - przeprowadzenie zajęć z jej wykorzystaniem – p. Katarzyna Jarząbkiewicz i p. Dorota Pyszniak.

d. Organizację obchodów związanych z rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika - przygotowanie działań w celu upamiętnienia rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika – Benefis Kopernika- p. Hanna Rakowska, p. Urszula Wojnarowicz-Kaczorowska, p. Joanna Masianis, p. Mateusz Błażejewski.

e. Życzenia urodzinowe dla Mikołaja Kopernika - przygotowanie 3 kartek z życzeniami – p. Anna Dziskowska-Kobus.

Jedno zadanie dodatkowe: Wirtualną wycieczkę „Szlakiem Kopernika” - opracowanie planu wycieczki wirtualnej

prezentującej miejscowości związane z życiem Kopernika – p. Joanna Masianis, p. Sylwia Surdykowska, p. Mateusz Błażejewski.

Dziękujemy Dyrekcji, Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, całej społeczności lokalnej za włączenie się w obchody 550 rocznicy urodziny Mikołaja Kopernika!

Szkolni koordynatorzy Programu: p. Mateusz Błażejewski, p. Joanna Masianis.

RELACJE FOTOGRAFICZNE I WIDEO Z REALIZACJI ZADAŃ - ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA!

ZADANIE 1 - LEKCJE Z KOPERNIKIEM

Matematyka na co dzień - liczymy z Kopernikiem

Lekcja w klasie 1a "Spotkanie z Mikołajem Kopernikiem"

Scenariusz do lekcji spotkanie z Mikołajem Kopernikiem