Emp@tyczna Klasa to projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Ma na celu kreowanie postawy lojalności, współpracy i pomocy wśród dzieci i młodzieży. Jest odpowiedzią na kierunki realizacji polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2020/2021 tj. działania wychowawcze szkoły, wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.
Miniony rok był dla wszystkich trudny, jednak znaleźliśmy inspirację do działania i włączyliśmy się w Projekt Emp@tyczna klasa. W tym roku szkolnym Projekt realizowała klasa VI e oraz Szkolny Wolontariat. Uczniowie przez 10 miesięcy realizowali różne Misje związane wolontariatem, empatią i ochroną środowiska.

Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PKO BP oraz wsparciu Wydawnictwa Edicon do szkół otrzymaliśmy:
-pamiątkową tablice,
-certyfikat,
-podziękowania dla nauczycieli,
-książkę „TIK w pigułce” od Wydawnictwa Edicon,
- grę Monopoly- edycja Toruń.

Dziś możemy być z siebie bardzo dumni, bo dzięki nam świat stał się odrobinę lepszy. Dziękujemy organizatorom za motywację, certyfikat i upominki.
„Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego oczach” - Carl Rogers.
Barbara Szczecina,
Maria Ziembikiewicz,