LAUREACI KONKURSU BARWY WOLONTARIATU 2021
8 grudnia 2021 roku w Regionalnym Centrum Kultury w Pile odbyła się Gala Wolontariatu 2021 organizowana przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Pile. Tegoroczną uroczystość zaszczycili swoją osobą: przewodnicząca Rady Miasta Piły p. Maria Kubica, zastępca prezydenta Miasta Piły p. Krzysztof Szewc, p.Rafał Zdzierela, p.Marlena Bakuła-Zdzierela, p. Mieczysław Augustyn - Lider Banków Żywności w Wielkopolsce.

Z radością informujemy, że wśród laureatów Konkursu „Barwy Wolontariatu nad Gwdą i Notecią” znalazły się uczennice klasy 8a: Julia Pogorzelska i Kornelia Szefler oraz uczennica klasy 8c Joanna Hass.

Pomimo pandemii uczennice brały udział w wielu akcjach, np.:

1. Pomoc uczniom ze szkoły w Żydaczowie na Ukrainie (zbiórki książek, słodyczy, maskotek etc.) w ramach realizacji innowacji pedagogicznej Pomosty.

2. Udział w ogólnopolskiej akcji Wyślij pączka do Afryki - wsparcie dla sierot z Republiki Środkowej Afryki.

3. Zbiórki dla osób potrzebujących dzieci - Oliwii, Klaudii.

4. Współpraca z Caritas Polska - zbiórki żywności, kwesty podczas Dnia Papieskiego oraz na rzecz Hospicjum w Pile.

5. Pomoc potrzebującym seniorom - dostarczanie paczek, własnoręcznie wykonanych kartek z życzeniami czy upieczonych przez wolontariuszy pierników.

Podziękowania za wieloletnią działalność w propagowaniu wolontariatu otrzymały Koordynatorki Szkolnego Koła Copernicus: p. Barbara Szczecina i p. Maria Ziembikiewicz.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w działaniach wolontarystycznych oraz pełnej satysfakcji z poświęcenia własnego czasu innym!

Dobro jest zaraźliwe! TRZEBA i WARTO POMAGAĆ

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” Jan Paweł II.

Relacja: https://www.facebook.com/StowarzyszenieCentrumWolontariatuWPile