Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO
POLONIŚCI PROPONUJĄ SZKOLNY KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS 4-8
Chcemy, by poprawność językowa wśród naszych uczniów stała się normą, a każdy Polak dostrzegał piękno języka ojczystego.
Wymagania konkursowe:

1. Konkurs jest jednoetapowy.
2. Konkurs polega na wykonaniu i przesłaniu pracy promującej kulturę języka.
3. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu graficznego mema rozumianego jako komunikat obrazkowy, czyli połączenie tekstu (w formie puenty) zamieszczonego na tle rysunku, grafiki lub fotografii, który skłoni odbiorcę do poprawnego posługiwania się językiem ojczystym.
4. Prace należy złożyć na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w temacie wpisując „Ratujemy język”. W mailu muszą być zapisane informacje dotyczące autora pracy /imię, nazwisko, klasa/.
5. Uczestnicy wysyłając pracę jednocześnie oświadczają, że są autorami przesłanych prac.
6. Prace nie mogą zawierać nazw i znaków handlowych, zdjęć swoich kolegów i koleżanek bez ich zgody na publikację.
7. Nadesłane prace zostaną ocenione przez jury – szkolnych polonistów pod przewodnictwem p. Joanny Głębockiej.
8. Prace nie mogą zawierać nazw i znaków handlowych, zdjęć swoich kolegów i koleżanek bez ich zgody na publikację.
9. Ramy czasowe:
Czas trwania konkursu: od 22 lutego - do 3 marca 2021 r.
Nadsyłanie prac konkursowych: do 3 marca 2021 r.
Ogłoszenie wyników: 5 marca 2021 r.
10. Nagrody:
Autorzy wszystkich prac otrzymają oceny z języka polskiego i pozytywne uwagi;
Autorzy najlepszych prac zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły i Facebooku.
Fundatorem nagród rzeczowych jest Samorząd Uczniowski SP 4.

Ratujemy język