„Że mija? I cóż że przemija?
Od tego chwila, by minęła”
L. Staff

Tak o upływającym czasie pisze poeta. A co jeśli chwilą zdaje się ostatnich 70 lat? Ten czas tak szybko leci, a szczególnie ten, kiedy wokół panuje EPIDEMIA–COVID-19. Nie umknęło jednak naszej uwadze że w roku szkolnym 2019/2020 obchodziliśmy 70-te urodziny.
Ten dostojny jubileusz skłonił nas do zadumy nad przeszłością, o której – polemizując z poetą – nie chcemy zapomnieć. Bo choć trudna, pandemiczna teraźniejszość zabrała nam szansę hucznego obchodzenia tych wyjątkowych urodzin, to przecież nie zabrała nam pamięci o tym, co w szkole najważniejsze – codziennej troski o młodych, ich przyszłość , o naszą radość i satysfakcję. I choć zabrzmi to nieskromnie – jesteśmy z tego dumni!
A dziś – zapraszamy do naszych wspomnień. Niech minione wydarzenia, przeżyte wzruszenia oraz spotkania z innymi ludźmi okażą się doskonałym pretekstem, by zatrzymać czas i pomyśleć „chwili, co minęła”.

Zapraszamy do obejrzenia historii szkoły w pigułce. Tak jak dyktują nam czasy współczesnej technologii informacyjnej, w dobie zdalnego nauczania - prezentujemy syntetyczne ujęcie najważniejszych wydarzeń, które w ocenie autorów prezentacji, znacząco wpłynęły na losy naszej szkoły.

gazetka.gif