4 czerwca 2021 roku już po raz dziesiąty odbył się w naszej szkole Miejski Konkurs dla uczniów klas trzecich „Matematyczne Rebusy” pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Piły.

Celem konkursu ”Matematyczne Rebusy” było:
• zachęcanie uczniów w wieku wczesnoszkolnym do udziału w konkursach;
• wdrażanie uczniów do zdrowej rywalizacji;
• wykorzystanie posiadanych umiejętności i wiadomości w osiąganiu sukcesów;
• sprawdzenie siebie i swoich możliwości;
• integracja z uczniami innych szkół;
• podtrzymanie tradycji corocznego przeprowadzania konkursu dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych z terenu miasta Piły.

Uczniowie mieli do wykonania 7 zadań, które - jak się okazało - nie sprawiły uczniom większego kłopotu i zostały rozwiązane z uśmiechem na ustach.

Najciekawszym okazało się zadanie zatytułowane „KAKURO” – to numeryczna krzyżówka, stanowiąca większe wyzwanie niż sudoku, gdyż w kakuro następuje rozkład liczby na składniki.

Na zakończenie konkursu przybył Pitagoras, który obdarował wszystkich uczniów niespodziankami (grawerowaną linijką, długopisem, sokiem, oraz słodkościami). Obrady jury uświetniły występy uczniów naszej szkoły – laureatów prestiżowych nagród wokalnych i w zakresie recytacji: Lena Urban i Julia Koronka z kl. 1A w piosence pt. „Przyjaźń” oraz Kaja Żupańska z kl. 2A w wierszu Jana Brzechwy „Dwa razy dwa”.

Z uwagi na 10, jubileuszową edycję konkursu nie obyło się bez tortu, który nadał spotkaniu wyjątkowego znaczenia.

Wyniki Konkursu:

tytuł „Mistrzowie Matematycznych Rebusów” (I miejsce) otrzymali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi:
- Jakub Siwczyński,
- Mateusz Dyc.

II miejsce i tytuł „Wicemistrza Matematycznych Rebusów”
wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich:
- Ignacy Dolny,
- Zofia Marciniec

zaś III miejsce – wyróżnienie – otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika:
- Karol Kurzyński,
- Mateusz Łoboda.

Wszyscy zawodnicy spisali się „na medal”! Gratulujemy drużynom imponującej wiedzy matematycznej, wytrwałości w dążeniu do rozwiązania zadań konkursowych oraz umiejętności współpracy.

Katarzyna Jarząbkiewicz
Organizator X Miejskiego Konkursu