Tegoroczne zmagania konkursowe rozgrywały się wokół tematów „Zdrowie – Ekologia – Kosmos”.
Zanim poznaliśmy najbardziej utalentowanych uczniów „Czwórki”, musieli oni przez kilka tygodni walczyć o tytuł najlepszej lub najlepszego w kilku kategoriach konkursowych – konkursie plastycznym, wokalno-instrumentalnym, recytatorskim, sprawnościowym, ortograficznym i tanecznym.

Nasz finał był w tym roku szczególnie wyjątkowy, bo byli z nami nasze koleżanki i koledzy z Ukrainy, których przywitaliśmy niezwykle gorąco. Konferansjerkę gali finałowej prowadzili: Mikołaj po polsku, Karina równolegle tłumaczyła tekst na język ukraiński. Mieliśmy możliwość poznania talentów ukraińskich koleżanek: Zlata zaprezentowała układ sportowo-taneczny, a Karina zaśpiewała pięknie po ukraińsku i przeczytała fragment „Małego Księcia”.
Tradycyjnie nagrody – statuetki dla talentów i pamiątkowe medale dla wyróżnionych uczniów przygotował samorząd uczniowski. Uczniowie otrzymujący tytuł „Talent Szkoły” wpisali się do „Księgi Talentów Szkoły”. Towarzyszyły temu fanfary!
Oto „Talenty Szkoły”:
Talent plastyczny klasy 1-3 - Aleksander Skwierawski 2b
Talent plastyczny klasy 4- 8 - Wiktoria Krogulec 7b, Antonia Maciaszek 7d
Talent wokalno – instrumentalny - Tatiana Sowzdargo 7d
Talent wokalny klasy 1-3 - Natalia Drajem 2a
Talent recytatorski klasy 1-3 - Maciej Wójcik 3a
Talent recytatorski klasy 4-6 - Maja Skwierawska 4b
Talent recytatorski klasy 7-8 - Maja Wygrzywalska 8d
Talent sprawnościowy - Wiktoria Rowicka 8a, Jakub Rosiński 8a
Talent ortograficzny: klasy 3 - Hanna Błaszczyk 3c; klasy 4 - Maja Skwierawska 4b; klasy 5 - talent - Natasza Bogucka 5a; klasy 6 - Martyna Łuczak 6a; klasy 7 - Kornelia Tomaszewska 7b; klasy 8 - Maja Wygrzywalska 8d
Talent taneczny - Maja Skwierawska 4b, Antonia Maciaszek 7d, Marcelina Frąckiewicz 8a

Pożegnaliśmy się słowami Mikołaja Gogola: „Talent ze wszystkiego może uczynić rzecz piękną” i wspólnym zdjęciem! Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym. Dziękujemy wszystkim, którzy przystąpili do konkursowych zmagań.
Do zobaczenia za rok!