Zakończył się Wielki Maraton Czytelniczy 2021/22. Wzięło w nim udział we wszystkich czterech grupach wiekowych łącznie 8201 uczniów z 731 szkół.
W naszej szkole do tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2021/2022 pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska
oraz Kuratorium Oświaty w Gdańsku przystąpiło 11 uczniów z klas 4-8.

Do tegorocznej XI edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego W LUSTRZE KSIĄŻKI dla klas VII-VIII zgłosiło się 226 szkół z województw: LUBELSKIEGO, ŁÓDZKIEGO, MAŁOPOLSKIEGO, MAZOWIECKIEGO, ŚLĄSKIEGO, WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO, WIELKOPOLSKIEGO, ZACHODNIOPOMORSKIEGO, KUJAWSKO-POMORSKIEGO, POMORSKIEGO. Protokoły końcowe nadesłało 219 szkół. Maraton ukończyło 1358 uczniów.
Z dumą informujemy, że spośród 1358 uczestników z całej Polski Ogólnopolską Laureatką tego Konkursu została nasza uczennica:
Maja Wygrzywalska z klasy 8d uzyskując 8. wynik w kraju!!!

Do tegorocznej edycji Maratonu „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” zgłosiły się 224 placówki. Protokoły zbiorcze nadesłały 224 szkoły. W Maratonie uczestniczyło 2215 uczniów pod opieką 244 nauczycieli. Miło nam jest poinformować, że Natasza Sierpińska z klasy 6b została Finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego.
Wręczenie nagród książkowych (ufundowanych przez Miasto Gdańsk) laureatom, finalistom i wyróżnionym odbyło się podczas uroczystej Gali Wielkiego Maratonu Czytelniczego 14 czerwca 2022 roku w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, przy placu Solidarności 1
Gratulujemy zarówno nagrodzonym uczniom i ich nauczycielom, jak również wszystkim uczestnikom WMC.
Na horyzoncie wakacje. Wspaniałego czasu również z ulubioną książką w ręku.
M. Zyber, H. Rakowska, M. Błażejewski

gazetka.gif