„Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna, świadoma działalność na rzecz innych wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie”.

Nareszcie doczekaliśmy się! 10 czerwca 2021 roku odbyła się Gala Wolontariatu w Sali Miejskiej w Inwest-Parku, przy ulicy Dąbrowskiego 8 w Pile. Konkurs „Barwy Wolontariatu nad Gwdą i Notecią” ma na celu promocję i zachęcanie do podejmowania aktywności wolontarystycznej, włączania się w inicjatywy łączące bezinteresowne działanie z kształtowaniem więzi społecznych opartych na zaufaniu i solidarności społecznej.

W kategorii Wolontariatu grupowego - Szkolnych Kół na szczególne uznanie w oczach Jury zasłużyła działalność Szkolnego Wolontariatu Copernicus. Drugi raz udało nam się zdobyć tę cenną nagrodę! Pomimo pandemii braliśmy udział w wielu akcjach, np.:

- „Paczka dla Seniora” – dla naszych pracowników-emerytów, o których zawsze pamiętamy,

- „Paczka dla Ukrainy” – dla polskich uczniów w Szkole w Żydaczowie,

- Pomagaliśmy też sierotom z Republiki Środkowej Afryki – w ramach akcji „Wyślij pączka do Afryki”.

Gala była wyjątkowa, bo wiązała się z 15-leciem działalności Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu. Wzięli w niej udział między innymi: Prezydent Miasta Piły – p. Piotr Głowski, Przewodnicząca Rady Miasta – p. Maria Kubica, Prezes Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Pile – p. Andrzej Sadkowski, Prezes Pilskiego Banku Żywności – p. Mieczysław Augustyn.

Od 2006 roku Zarząd Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Pile wyszukuje, pokazuje i nagradza symboliczną „łapką” kolejne dziesiątki osób i grup wolontariuszy, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych. W tym gronie odznaczonych symboliczną „łapką” zostali nauczyciele: p. Urszula Pogorzelska i p. Mateusz Błażejewski.

Miło nam również poinformować, iż uczennice klasy 8a: Bianka Pierzyńska i Wiktoria Nowacka zostały wyróżnione w tym Konkursie.

Otrzymaliśmy najserdeczniejsze podziękowania za wieloletnią działalność w propagowaniu wolontariatu, gorące serce i zrozumienie potrzeb innych ludzi.

Dobro jest zaraźliwe! TRZEBA i WARTO POMAGAĆ❤

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” Jan Paweł II.