Dnia 21.06 br. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego w naszej szkole, która była pełna emocji, radości i wzruszeń. Uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście zebrali się na placu apelowym, by wspólnie podsumować miniony rok i pożegnać się przed zbliżającymi się wakacjami. Ceremonię rozpoczęto od przemówień dyrektora szkoły oraz nauczycieli, którzy dzielili się swoimi refleksjami na temat minionego roku szkolnego. Podkreślali oni osiągnięcia uczniów, ich zaangażowanie oraz rozwój, jaki mieli okazję obserwować przez ten czas. Następnie nadszedł czas na wręczenie nagród i wyróżnień. Uczniowie, którzy wyróżnili się w różnych dziedzinach, takich jak nauka, sport, sztuka czy działalność społeczna, otrzymali zasłużone nagrody i podziękowania. Atmosfera była pełna dumy i radości, a nagrodzeni uczniowie otrzymywali gromkie brawa od swoich kolegów i nauczycieli. W trakcie uroczystości nie zabrakło również artystycznych występów uczniów, którzy prezentowali swoje umiejętności muzyczne, taneczne i aktorskie. Był to czas pełen talentu i kreatywności, który dodatkowo wzbogacił nasze spotkanie. Na zakończenie wszyscy zebrani podzielili się życzeniami na wakacje. Był to moment pełen wzruszeń i emocji, ale także nadziei i radości związanej z nadchodzącymi wyzwaniami i możliwościami. Zakończenie roku szkolnego 2023/24 było wyjątkowym i niezapomnianym wydarzeniem, które pozwoliło nam wspólnie celebrować sukcesy, pożegnać się z minionym rokiem i z optymizmem patrzeć w przyszłość. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom i gościom za udział w tej wyjątkowej uroczystości. Życzymy wszystkim udanych wakacji pełnych radości, relaksu i nowych doświadczeń.
W tym roku szkolnym uczniowie z klas I- III mieli nietypowy Dzień Dziecka. Panie Sylwia Bełz i Urszula Kotlarz zabrały wszystkich w podróż do słonecznej Italii. Dzieci mogły dowiedzieć się wielu ciekawostek o tym pięknym kraju. Poznały najpopularniejsze zabytki, potrawy włoskie oraz wspaniałe samochody. Nauczyły się też kilku zwrotów w języku włoskim i tańczyły tarantellę. Walka gladiatorów i wyścigi gondoli to nie jedyne atrakcje....Na wszystkich czekała jeszcze jedna niespodzianka, a mianowicie -pyszna 🍕! Wszyscy stwierdzili zgodnie, że był to miły i radosny dzień😀!
Wolontariat działający przy naszej szkole wraz z nauczycielami zorganizowali 5 i 6 czerwca 2024 r. kiermasz ciast. Cały dochód został przeznaczony na wsparcie rodziny potrzebującej pomocy po pożarze mieszkania.
Zebraliśmy 1934 zł!
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji bez Was nigdy nie udałoby się nam zebrać tak dużej kwoty. Ciasta, babeczki, galaretki, pierniki, naleśniki i pączki były przepyszne! Dzielenie się z innymi to bardzo ważna i potrzebna rzecz, idea, którą należy wpajać od najmłodszych lat. Szkoła zaraz po rodzinie jest miejscem, które szczególnie zwraca uwagę na praktykowanie postaw prospołecznych, na uwrażliwianie na drugiego człowieka.
W czytelni odbył się organizowany po raz pierwszy przez bibliotekę szkolną (p. Iwonę Lewoczko-Nowak) konkurs recytatorski wierszy patriotycznych dla uczniów klas I-V.
Wzięli w nim udział także uczniowie z Ukrainy. Niektórzy z nich wystąpili w tradycyjnych ukraińskich bluzkach - wyszywankach.
Recytatorzy byli wspaniale przygotowani.
W konkursie wzięło udział 22 uczniów.
Wyniki konkursu:
Klasy I
I miejsce: Aleksander Kramarz 1b
II miejsce: Iga Majer 1b
III miejsce: Maja Owsian 1b
Klasy II
I miejsce: Hanna Bernaciak 2a
II miejsce Polina Pastushenko 2a
III miejsce: Helena Gniot 2b, Victoria Gebler-Ziembikiewicz 2a
Klasy III
I miejsce: Yaroslava Shevelieva 3a
II miejsce: Antonina Kostyk 3a, Julia Krysztofińska 3a
III miejsce: Kaja Makarska 3a, Wojciech Kołodziejski 3a
Klasy IV-V
I miejsce: Ivan Strionov 4a
II miejsce: Rostyslav Davydenko 5b
III miejsce: Maryna Vothal 4b
Gratulujemy! Dziękujemy uczestnikom i ich nauczycielom za piękne przygotowanie do konkursu.
W dniu 6 czerwca 2024 roku Wiktoria Ogrodnik z klasy 5c reprezentowała powiat pilski w finale wojewódzkim konkursu "Palić nie palić oto jest pytanie" w Poznaniu. Nie uzyskała dalszego sukcesu ale odebrała nagrodę za uczestnictwo oraz zwycięstwo w powiecie pilski. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu komiksu przedstawiającego historię dotyczącą przyczyn sięgania przez młodzież po papierosy, e-papierosy lub inne wyroby tytoniowe oraz wskazującą na powody, dla których nie warto z nich korzystać. Nadesłane prace były bardzo ładnie wykonane i interesujące. We wszystkich etapach konkursu wzięło udział 1711 uczniów klas V z 329 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Gratulujemy Wiktorii sukcesu!
Na takie żartobliwe pytanie szukali odpowiedzi ukraińscy uczniowie, którzy w środę 5 czerwca wybrali się do Muzeum Stanisława Staszica, aby obejrzeć wystawę pt. „Każdy krok zostawia ślad”. Zwiedzający zobaczyli ponad 130 zabytków związanych z historią obuwia, w tym 70 butów, rekonstrukcję XV-wiecznego warsztatu szewskiego, poznali tajniki pracy konserwatora i rekonstruktora butów historycznych. Zobaczyli też film, z którego dowiedzieli się, dlaczego archeolodzy znajdują całe buty.
Na koniec – uwaga – przymierzali buty sprzed wieków. Sami oceńcie, czy chcielibyście dzisiaj w nich chodzić
W ramach współpracy z Instytutem Orientalistyki UAM w Poznaniu uczniowie naszej Szkoły wraz z opiekunami wybrali się na Dni Różnorodności Kulturowej do Poznania organizowane przez Wydział Neofilologii UAM. Ich celem jest krzewienie zasady tolerancji i poszanowania dla różnorodności kulturowej oraz promocja i ochrona praw człowieka, w tym prawa do rozwoju.
Niedzielę spędziliśmy w Ogrodzie Botanicznym UAM w Poznaniu. Wspólne, radosne świętowanie z tańcem, grami, zabawami, pokazami i prelekcjami, wystawami było cudownie spędzonym czasem. Braliśmy udział w zabawach indonezyjskich, graliśmy w bule, w skandynawską grę kubb, grę podróż przez kultury, warsztatach chińskiej sztuki wycinanek, koncercie muzyki bliskowschodniej na santurze. Na zakończenie wysłuchaliśmy koncertu finałowego „5 stron świat” prof. Macieja Karpińskiego z zespołem. Po obiadokolacji odbyliśmy odprężający spacer na Stary Rynek.
W poniedziałek w salce dydaktycznej Biblioteki Filologicznej Novum pracownicy i studenci Instytutu Orientalistyki przeprowadzili dla nas lekcje poświęcone wybranym aspektom języków i kultur orientalnych. Zwiedziliśmy również bibliotekę oraz mieliśmy możliwość spróbowania specjałów, potraw ze wszystkich stron świata: od kuchni naszych sąsiadów zza wschodniej granicy, przez aromatyczne potrawy arabskie, tureckie, aż po niezwykłe smaki Indonezji i Indii.