2 grudnia 2021 roku odszedł na wieczną wartę Pan Wojciech Zygmunt Świątkowski pseudonim Korczak – Powstaniec Warszawski, architekt, członek kapituły im. J. Rodowicza „Anody”, odznaczony Orderem Virtuti Militari, w czasie Powstania w batalionie „Parasol”, ciężko ranny w Powstaniu, żołnierz Armii Krajowej, przyjaciel naszej szkoły.
Przyjaźń z Panem Wojciechem była dla nas wielkim zaszczytem. Pan Wojciech w 2016 roku odpowiedział na nasze kartki dla Powstańca, które wysłaliśmy, by powiedzieć „dziękuję” uczestnikom walk o stolicę. Chcieliśmy w ten sposób uhonorować Powstańców Warszawskich. Tym prostym gestem połączyć pokolenia i pokazać, że bohaterowie tamtych dni są silni siłą pamięci Polaków.

Odtąd pisaliśmy kartki co roku, wysyłaliśmy życzenia na święta, zdjęcia i relacje z wydarzeń szkolnych, także ze spotkań, które organizowaliśmy, by nasi uczniowie poznali Tego Wspaniałego Człowieka, Naszego Bohatera!
Na szkolnym boisku posadziliśmy klon Wojciecha, by był żywym dowodem naszej pamięci.

Pożegnaliśmy Go minutą ciszy na apelach grup wiekowych.
Pan Wojciech Zygmunt Świątkowski został pochowany 15 grudnia 2021 roku na Cmentarzu Powązkowskim

Żegnaj, Nasz Bohaterze, prawdziwy bohater ma Twoją Twarz! Nie zapomnimy!!!