środa, 21 październik 2020 19:13

Galop 44

(0 votes)

Cześć! W czasach pandemii, z których chciałoby się chwilami uciec, pragnę  zachęcić Was do  literackiej ucieczki, czyli podroży w czasie. To ucieczka do przeszłości, a dokładnie na ulice Warszawy w trakcie Powstania Warszawskiego.

Bohaterowie książki „Galop 44” – bracia: Wojtek i Mikołaj znajdują się w środku strasznych walk. Widzą bestialstwo hitlerowców i bohaterstwo swoich rówieśników. I nagle okazuje się, że ich wcześniejsze zajadłe kłótnie okazują się nieważne. Chłopcy uświadamiają sobie, ile wyrzeczeń musieli ponieść ich przodkowie, aby oni  mogli żyć w wolnej ojczyźnie. Bracia wreszcie odkrywają prawdziwą przyjaźń i wielką miłość do ojczyzny. To dla nich zupełnie nowe uczucie.

Gdy  czytałam tę książkę, zastanawiałam się, czy koronowirus jest tak samo straszny jak wojenne powstanie. Chyba jednak nie…. Przeczytaj tę książkę. Ciekawa jestem Twoich wniosków.

Blogerka Asia

Read 672 times Last modified on środa, 21 październik 2020 19:14
More in this category: « "Zemsta" Morderstwo w środku zimy »